top of page

Stratejik Pazarlama Danışmanlığı

Stratejik Pazarlama Danışmanlığı
iStock-465667147.jpg

Günümüz şartlarında başarı için, müşteri odaklı pazarlama faaliyetlerinin önemi yadsınamaz bir gerçek. İleri teknoloji temelli veya inovatif ürünler tasarlar iken, müşterinin ve pazarın ihtiyaçlarının belirlenmesinin ikincil kalması; strateji belirleme ve pazarlama aşamalarında ciddi kayıplara sebep olabilmekte. Size özel çözümlerimizle,  bu riski kazanım haline getiriyor ve  rekabetçi olmanızı sağlıyoruz.

dürbün günbatımı.jpg

Doğru pazarlama araçlarını, doğru zamanda  teknoloji ve deneyimlerimizle harmanladığımız metodolojileri kullanarak stratejik pazarlama planı hazırlıyoruz. İşbirliğimiz boyunca müşterilerinizden ve pazardan aldığımız geribildirimleri sürekli değerlendirerek; pazarlama stratejinizi, ürünlerinizi ve süreçlerinizi güncelleyip, sürekli iyileştiriyoruz. 

harita2.jpg

Stratejik pazarlama, kurumunuzun hedef pazardaki fırsat ve tehditleri, rakipler karşısındaki güçlü ve zayıf yönlerinizi dikkate alarak, doğru zamanda doğru ürünlerle doğru biçimde konumlandırma yolculuğudur. Bu yolculukta temel olarak üç soruya cevap vereceğiz. Neredeyiz? Mevcut durumumuz nedir? Güçlü ve zayıf noktalar, rekabet, fırsatlar ve tehditler... Nereye ulaşmak istiyoruz? Yakın gelecekte nereye ulaşmak istiyoruz? Birkaç yıl içinde kurumun nerede olmasını hedefliyoruz. Nasıl ulaşabiliriz? Pazarlama stratejisi ve bu stratejinin alt adım aksiyonlarını nasıl ve hangi bütçe ile yürüteceğiz.

1. Güncel Durum Analizi

Ürün-pazar araştırmamızla desteklediğimiz güncel durum analizi ile gelişime açık alanları, kaynak gereksinimlerini ve iyileştirebileceğimiz süreçleri belirliyoruz.

7. Geri Bildirimler ve Güncelleme

​Süreç sonunda ölçme ve değerlendirme metodlarımızla, değerlendirme yapıp, gelecek yeni hedeflerimizi birlikte belirliyoruz.

6. Uygulama

 

Uygulama aşamasında günümüz birçok danışmanından farklı olarak, sizinle süreç boyunca paydaş olup haftalık ve aylık değerlendirmeler yapıyoruz.

Consilium Chain 2-02.png
C6.png
C7.png
C5.png
C2.png
C1.png
C4.png
C3.png

1. Güncel

Durum Analizi

2. Müşteriyi

Anlamak

3. Pazarı 

Değerlendirmek

4. Hedefler,

KBFler

5. Strateji Oluşturmak

6. Uygulama

7. Geri Bildirimler ve Güncelleme

2. Müşteriyi Anlamak

 

Müşterilerinizi segmente ederek müşteri ihtiyaçlarını ve beklentilerini analiz ediyoruz.

3. Pazarı Değerlendirmek

Pazarı ve rakiplerinizi analize ederek trendleri ve fırsatları değerlendiriyoruz.​

5. Strateji Oluşturmak

 

Belirlenen hedefler doğrultusunda sadece kurumunuza özel stratejik bir pazarlama planı hazırlıyoruz.

4. Hedefler, KBFler

 

Birlikte SMART hedefler ve kritik başarı faktörleri belirleyip bu hedeflere  adım adım nasıl ulaşabileceğimizin aksiyonlarını birlikte belirliyoruz.

Kurumsal Hedeflere Yönelik Yetkinlik Gelişimi

Kurumsal Hedeflere Yönelik Yetkinlik Gelişimi

Yetkinlik geliştirme çalışmalarımızda, katılımcılarımıza iş yaşamında hemen uygulanabilir sürdürülebilir beceriler kazandırız. Müşterilerinizle iletişiminizde ilk andan itibaren fark yaratır hale gelebilirsiniz.

 

7 haneli satışları en zor müşterilerle bile başarabilen satış departmanı çalışanlarının, milyonlarca kez izlenmiş videolardaki fikir önderlerinin veya binlerce takipçisi olan iş insanlarının sizce ortak özelliği nedir?

Etkin iletişim becerisi

 

Okuyup araştırarak, gözlemleyip analiz ederek, deneyip yanılarak, iyileştirip yeniden deneyerek iletişim gücünde istedikleri noktaya gelmek için kim bilir ne kadar emek verdiler. Consilium olarak güncel mevcut durum analizimiz sonrasında kurum içi yetkinlik gelişimine ihtiyaç duyulduğunu tespit ettigimiz alanlarda, çalışma ekibinize yetkinlik gelişimi konusunda destek vermeye hazırız.

 

Kurumunuzun hedeflerine, kurum kültürüne ve kurum içi dinamiklerine uygun olarak özel tasarladığımız atölye ve eğitimlerimizle, iletmek istediğiniz mesajlarınızın iç ve dış müşterilerinize etkin ve etkili bir şekilde ulaşmasını sağlıyoruz.

iStock-862645748.jpg

Çalıştığımız Yetkinlik Alanları

iStock-1135670850.jpg

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ

Ekibimizin satış ve pazarlama alanındaki deneyim ve saha bilgilerini, akademik bakış açımızla harmanlayarak, sizin hedeflerinize ve müşteri profilinize özel atölyeler geliştirebiliyoruz. Satış kavramlarını ve müşteri psikolojisini birlikte inceleyerek, farklı senaryolar üzerinde yaptığımız canlandırmalarla, ekibinizi farklı konum ve durumlardaki müşterilerinizle etkili iletişime hazırlıklı hale getiriyoruz

Müşteri görüşmeleriniz esnasında gerektiğinde size eşlik ederek bire bir koçluk hizmeti sunuyoruz.

shutterstock_1194478990.jpg

ETKİLİ İLETİŞİM

 

Organizasyonel psikoloji alanındaki akademik çalışmalarımızla, karmaşık yapıya sahip insan doğasını nasıl daha iyi anlayabilirsiniz ve yönetebilirsiniz sorularınI birlikte cevaplıyoruz. Karşımızdaki insani nasıl daha iyi anlayabiliriz? İletmek istediğimiz mesajı, en net nasıl ifade edebiliriz? Çatışmalı durumlarda, diyaloga sonradan pişman olmayacağımız sekillerde devam edebilmek icin sürüngen beynimizi (R-Kompleksi) nasıl sakinleştirebiliriz? Kriz anlarında iletişim kanalımızı açık bırakmaya nasıl devam edebiliriz? Sunumlarımızda hedef kitlemizin ilgisini nasıl arttırabiliriz? Bu ve benzer sorulara birlikte cevap buluyor ve kurumunuzun ihtiyaçları doğrultusunda çözüm önerileri sağlıyoruz.

shutterstock_1673322241.jpg

YÖNETİM BECERİLERİ

 

Lider, birlikte çalıştığı ekibin pusulasıdır. Liderin vizyonu ve mesajı hem kuruma hem de ekibe yön verir. Once kendimize liderlik edebilmek, sonrasInda da ekibimiz için etkili bir lider olabilmek için atölyelerimizde kurum dinamiklerinizi inceliyor, misyon ve vizyon oluşturma konusunda çalışmalar yapıp, ekip içi değerleri belirleme, etkili yönetim becerileri geliştirme konusunda çalışmalar yapıyoruz.

Pazar Analizi

Pazar Analizi
shutterstock_750574717.jpg

Mevcut ve/veya potansiyel farklı segmentlerdeki müşterilerinizin; kurumunuz, ürünleriniz ve servisleriniz hakkındaki yorum ve tercihlerine erişmek için market araştırması yapıyoruz. Müşterilerinizle birebir yaptığımız görüşmelerimizle ve anketlerimizle müşterilerinizin  en güncel deneyimlerini, tercihlerini ve beklentilerini sizin için objektif olarak değerlendiriyoruz. Topladığımız verileri güncel data analiz programlarıyla işleyip, size yol gösterecek farklı öneriler hazırlıyoruz. Elde ettiğimiz verilerle, hedefinize erişme yolculuğunuza değer katıyoruz.

"İnsanlarla uğraştığınızda, uğraştığınız şeyin mantık değil, duygulardan oluşan canlılar olduğunu unutmayın. "

Dale Carnegie

Yazar, Eğitmen, Fikir Önderi

bottom of page